Адвокат узяв у клієнта $120 тис нібито на хабар для суддів

Солом’янський суд Києва відправив під домашній арешт адвоката за підозрою у заволодінні $120 тис під приводом передачі хабара суддям Вищого спеціалізовного суду.

Запобіжний захід обрано 8 грудня. У тексті судового рішення ім’я підозрюваного приховано, але за номером адвокатського посвідчення можна з’ясувати, що це Володимир Макода, кандидат юридичних наук і доцент кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

За матеріалами справи, у серпні цього року до адвоката за консультацією звернулася директор ТОВ «Гостинець», яка є потерпілою у справі про шахрайське заволодіння приміщенням у Львові. У 2014 році суд виправдав осіб, яких вона вважає своїми кривдниками. Суди відмовилися переглядати справу за нововиявленими обставинами. Потерпілі та прокурор подали скарги до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, який у травні-червні цього року відкрив провадження.
 

Адвокат повідомив потерпілій, що добре знайомий із двома суддями з колегії, яка розглядатиме справу, і може забезпечити прийняття необхідного рішення за надання неправомірної вигоди суддямПри цьому, за версією НАБУ, що розслідує справу, хоча адвокат і мав дружні стосунки з одним із суддів, але гроші передавати не планував, а переслідував власні корисливі мотиви.

 
Щоб переконати жінку, Макода начебто в її присутності зателефонував знайомому судді. А після того поцікавився, скільки грошей вона готова дати. Потерпіла сказала, що не має грошей на хабар, але може дістати $100 тис.
 
7 вересня адвокат повідомив клієнтці, що у Вищому спецсуді розклад розписаний до 
кінця 2017, але її справи у списку немає і вона досі лежить в канцелярії. Далі він передав їй аркуш паперу, де було зазначено стадії передачі коштів:
 
1) початково у найближчий час 10 000 доларів США за внесення справи до переліку справ, що будуть розглянуті Вищим спецсудом у 2017 році, та передачу її з канцелярії суду до суддів, що здійснюватимуть розгляд;
 
2) 55 000 доларів США після винесення судовою колегією ухвали про призначення справи до судового розгляду;
 
3) 55 000 доларів США за два дні до дати судового розгляду касаційної скарги.
 
За версією слідства, адвокат розповів клієнтці, що говорив із суддями і домовився, щоб справу призначили на 9 листопада, оскільки головуючий в колегії до кінця жовтня перебуватиме у відпустці. При цьому адвокат уточнив, що особисто не братиме участі у засіданні, оскільки знайомий із суддями і щоб це не послужило приводом для відводу чи самовідводу судді.
 
Передача третьої частини винагороди у розмірі $55 тис відбулася вранці 9 листопада у напівпідвальному приміщенні головного корпусу КНУ ім.Шевченка.
 
За матеріалами слідства, отриманими $120 тис адвокат розпорядився на власний розсуд. З них близько $18 тис він начебто встиг витратити на власні потреби. А решту грошей зберігав вдома, а також в офісі до моменту їх виявлення при обшуках 28.11.2017.
 
1 грудня чоловікові повідомлено про підозру в шахрайстві в особливо великих розмірах і підбурюванні до замаху на передачу неправомірної вигоди.
 
Суд призначив Макоді запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час, зобов’язав носити електронний браслет, здати документи для виїзду за кордон, прибувати до детективів і прокурорів за першою вимогою, не відлучатися з Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи.
Крім того, адвокат повинен утриматись від спілкування зі своєю клієнткою, а також вищезгаданими суддями чи іншими службовими особами Вищого спецсуду.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check