Співвласниця «7 кілометра» не довела суду, що її змусили подарувати акції сину Юри Єнакіївського

Господарський суд Одеської області відмовив Ірині Чернат у позові про визнання недійсним договору дарування частки у ТОВ «Промтоварний ринок» сину Юрія Іванющенка.

 Про це повідомляє «Судовий репортер».
 
Позов подала Ірина Чернат, яка є співвласницею ринку. Жінка вважає, що у 2010 році її шляхом погроз та обману змусили подарувати лондонській компанії «Паррокс Корпорейшн Лімітед» Арсена Іванющенка частину своїх корпоративних прав. Йдеться про 4,5% статутного капіталу.
 
Чернат повідомила, що Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження №32013110090000107 за фактом заволодіння часткою корпоративних прав у статутному капіталі ТОВ “Промтоварний ринок”а саме, щодо відступлення шляхом дарування частки у статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок» за договором між громадянкою Чернат та представником «Єнакієвського» угрупування.
 За клопотанням Чернат, суд дав санкцію на витребування у ГПУ копій протоколів допиту свідків у кримінальному провадженні. Представник Чернат мав передати цю ухвалу суду співробітнику ГПУ. Однак на момент вирішення справи по суті суд так і не отримав копій протоколів.
 
Суд вирішив, що Ірина Чернат не довела, що її справді примусили до укладання договору дарування.
 
«Позивач в якості доказів вчинення оспорюваного договору під впливом насильства зазначив у позові, що укладання договору дарування є наслідком злочину, вчиненого злочинним угрупованням, отже відсутність у позивача волі на вчинення правочину обґрунтовує саме злочином. 
 
На думку суду, належним та допустимим доказом на  підтвердження позовних вимог може бути лише обвинувальний вирок у кримінальній справі… яким буде підтверджено вчинення насильницьких дій щодо позивачки з метою примушування її до укладання спірного договору», – зазначив суд.
«Паррокс Корпорейшн Лімітед» свого представника у суд не направила і про причини неявки не повідомила. Водночас Департамент іноземного процесу Королівських судів поінформував, що компанія була належно повідомлена про цю справу і отримала копії позовної заяви та документів.

Нагадаємо, у 2010 за такою схемою акціонери «7 кілометра» подарували компанії Іванющенка-молодшого 25% підприємства.

 23 вересня 2016 ГПУ за результатами розслідування склала повідомлення про підозру трьом особам щодо вимагання, поєднаного з насильством або таким, що завдало великої майнової шкоди; підроблення документів. Пізніше цих осіб було оголошено в розшук.
 
Серед підозрюваних у справі «7 кілометра» є бізнес-партнер Іванющенка Іван Аврамов, який був присутній на зборах акціонерів у 2010 році. 

Ще одним підозрюваним є Олег Гресь. Він перебував у розшуку, але в квітні 2017 сам з’явився до слідчих. В суді щодо обрання запобіжного заходу Гресь та його адвокат зазначили, що його безпідставно оголосили у розшук, оскільки він не переховувався від слідства та завжди співпрацював з ним. Суд застосував до нього заставу у 128 тис грн.
Як відомо, один із колишніх акціонерів ринку Денис Волошин не погодився подарувати частку підприємства Іванющенку і участі у зборах не брав. У протоколі написано, що участь у зборах брав його представник. За версією слідства, протокол був підроблений. Пізніше Волошина виключили зі складу акціонерів, а його частку перерозподілили між тими, хто залишився.
 
«7 кілометром» з 2014 року володіють Ірина Чернат (15%), ТОВ «Віктор Д» Віктора Добрянського-молодшого (28,5%), ТОВ «Капітал Фінанс М» Бориса і Тетяни Мельничуків (28,5%), а також кіпрська компанія Kittep Limited, що раніше належала сину Іванющенка (27,5%).

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check