Виконавець схем Онищенка отримав 5 років умовно в обмін на співпрацю зі слідством


Суд виніс вирок номінальному директору ТОВ «Київпромзбут» Владиславу Купріяненку, який фігурує у газовій справі Олександра Онищенка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Солом’янського суду від 7 лютого.

За матеріалами справи, підприємство «Київпромзбут» діяло з метою прикриття незаконної діяльності злочинної організації та виступало переможцем фіктивних аукціонів з продажу природного газу на товарній біржі «Львівська універсальна», видобутого за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», за заниженими цінами з подальшою реалізацією природного газу на адресу підприємств, підконтрольних злочинній організації - ТОВ «Нафтогаз Трейд» і ТОВ «Газтранспроект».

Владислав Купріяненко був фіктивним директором «Київпромзбуту». Йому в складі злочинної організації слідство відводить роль виконавця.

Як заначено у вироку, він повністю та добровільно визнав себе винуватим і уклав з прокурором угоду. Зокрема, він погодився співпрацювати і давати покази для викриття злочинів, пов'язаних із заволодінням майном ПАТ «Укргазвидобування» під час реалізації газу, видобутого в межах договорів про спільну діяльність.

Відомо, що раніше Купріяненко мав досвід роботи в Службі безпеки України та Державній податковій службі.

За участь у злочинній організації (ч.1 ст.255 КК) і заволодіння майно «Укргазвидобування» (ч.5 ст.191 КК) суд визначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Водночас суд звільнив його від відбуття покарання з випробувальним строком 3 роки.

За фіктивне підприємництво (ч.2 ст.205 КК) суд оштрафував його на 85 тис грн.

Як відомо, збитки «Укргазвидобування» від діяльності організації Олександра Онищенка оцінюються у понад 740 млн грн.

18 грудня суд дав дозвіл на заочне розслідування стосовно Онищенка. Водночас відомо, що Іспанія розглядає запит України про екстрадицію Онищенка.