Суд обрав Шепелєву запобіжний захід

Печерський суд Києва 9-10 лютого обирав запобіжний захід екс-нардепу Олександру Шепелєву, який з 2014 року переховувався від правоохоронних органів.

Прокуратура просила взяти Шепелєва під варту без альтернативи у вигляді застави.

Йдеться про підозру у розкраданні державного майна, легалізації цього майна, службовому підробленні і організації викрадення автомобіля.

За словами прокурора Руслана Кравченка слідство має дані про співпрацю Шепелєва з ФСБ Росії проти інтересів України і кваліфікує ці дії як державну зраду.

Також прокурор нагадав, що в Оболонському суді Києва слухається справа проти Шепелєва за обвинуваченням в організації замовних убивств. А в Дарницькому суді розглядається справа про замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка, де обвинуваченим також є Шепелєв. За організацію і замах на вбивство йому загрожує довічне ув'язненння. А за розкрадання держмайна – до 12 років тюрми.

Першу кримінальну справу проти Шепелєва відкрили ще у 2012 році за розкрадання коштів «Родовід Банку» і організацію замовних убивств.У залі суду Шепелєва тримають у «клітці» в оточенні спецназу. У нього побите обличчя. Деякі журналісти стверджують, що також зламана щелепа. Прокурор Кравченко сказав, що має інформацію, ніби СБУ зареєструвала кримінальне провадження за заявою Шепелєва про побиття.


Перед тим як журналістів попросили вийти із залу Шепелєв, чекаючи суддю з нарадчої, спілкувався з пресою протягом 3 хвилин.

«Я написал заявление на генпрокурора, что хочу вернуться, дать показания, рассказать всю правду... Ждал ответ. Вчера меня только затримали. До этого за несколько дней меня арестовали, украли просто! Мешок на голову, в машину. Представились - военная прокуратура, спецотдел. Два дня меня держали неизвестно где... Требовали информацию, которая у меня есть на действующую власть: по Тимошенко, по Порошенко, по Турчинову, по олигархам известным... Меня били. Меня сильно били... Потом, когда мое состояние пришло, скажем так, в негодность, меня там поштопали, помыли. Переодели, потому что та одежда вся в крови, грязная. И в лесу я оказался, на Конча-Заспе, на 40-50 километре, где по анонимному звонку оказалась Служба безопасности Украины», - розповів Шепелєв.

«Я не видел тех людей. Я только слышал голоса, потому что их было много. Они сначала, когда меня арестовывали, представились как военная прокуратура», - сказав він.


Шепелєв вимушено перервав свій брифінг, бо із нарадчої повернулась суддя.

Суддя Ірина Литвинова за клопотанням військового прокурора Руслана Кравченка ухвалила проводити засідання щодо обрання запобіжного заходу Шепелєву у закритому режимі.
Суддя Литвинова
Прокуратура посилалася на необхідність збереження таємниці слідства.

«Будуть оголошуватись і досліджуватись докази, що викривають інших співучасників злочинів, які на даний час знаходяться у розшуку. А також в ході судового розгляду будуть досліжуватись інформація та докази, що становлять охоронювану державою тайну», - сказав прокурор Кравченко.

Представники прокуратури

Сам Шепелєв і його адвокати наполягали на відкритому засіданні. Екс-нардеп збирався розповісти громадськості «всю правду».

«У меня нет секретов. Я готов все рассказывать», - заявив Шепелєв.

Суд проходить в закритому режимі. Близько 17.30 оголошується перерва на годину, щоб захист міг ознайомитись із матеріалами справи.

Також в суд прийшла дружина обвинуваченого - Галина Шепелєва.

Дружина Шепелєва - Галина
Жінка стверджує, що не бачила свого чоловіка 5 років і про його повернення дізналась від адвоката.

«В СИЗО он был в Венгрии... потом в России в СИЗО. Теперь он здесь», - сказала вона.

«Мы хотели, чтоб вы все увидели», - каже Галина Шепелєва журналістам.

Близько 19.30 до суду на виклик адвокатів Шепелєва прибувають медики. Захист каже, що сумнівається, чи зможе підозрюваний брати участь у судовому засіданні.

00.37 Інформаційне агентство «Уніан» розповсюдило заяву прокурора Кравченка, що один із захисників Шпелєва погрожував зброєю працівнику Головної військової прокуратури.
Адвокат Денис Анікін цю інформацію спростовував. За його словами, на місце викликалась поліція, яка розібравшись протокол не складала. Станом на цю годину засідання було призупинено, оскільки захист заявив відвід судді.

2.17 «Судовий репортер» отримав фотографію Шепелєва, який спить на лавці у клітці в залі суду.


Пізно вночі адвокати заявили відвід судді Литвиновій. Відвід не задовольнили.

О 3 ночі суд ухвалив взяти Шепелєва під варту.

За версією захисту документи «ДНР» Шепелєву підкинули, коли змінили йому одяг.

«Когда его украли с него сняли его куртку, потом 2 дня били, потом зашили лицо, искупали его, сняли с него всю одежду, дали абсолютно новую одежду. И потом сказали одевай свою куртку, он одел. Потом его привезли в лес и передали СБУ, те типа его задержали и когда начали его обыскивать, нашли у него эти липовые документи», - сказав «Судовому репортеру» адвокат Юрій Татьков. Також він додав, що, коли Шепелєва викрадали, з ним було ще двоє його знайомих, які потім пропали.