Адвокат екс-слідчого прокуратури, звинуваченого в спробі отримати $50 тис, хотів відводу суддів через сюжет на ТБ

Судді Подільського суду не задовольнили заяву про відвід, подану захисником екс-слідчого прокуратури Київської області Олексія Павленка, обвинуваченого в отриманні неправомірної вигоди.

Це відбулося в засіданні суду 28 лютого, інформує «Судовий репортер».

Заяву про відвід подав адвокат Сергій Штогун. Його підзахисний заяву підтримав.

Штогун зіслався на сюжет програми «Надзвичайні новини» від 7 лютого на каналі ІСTV. Зокрема, зацитував кореспондентку Ірину Винокурову, яка сказала, що за майже півтора року слухання даної справи відбулося тільки одне засідання, розгляд штучно затягується і підсумувала: «Невже знайшлася ланка, яка допомогла всім із усіма домовитися і після таких скандалів реального покарання не буде?!».

«Дана заява є недопустимою і стороною захисту розцінюється як тиск на суд з метою за будь-яку ціну добитися реального покарання моєму підзахисному, незважаючи на те, чи він вчиняв цей злочин. Внаслідок такої передачі суд поставлений в умови, коли виправдання мого підзахисного або призначення м’якої міри покарання... пресою і громадськістю буде звинувачуватися в тому, що в даній справі відбулися якісь попередні домовленості», - зазначив адвокат Штогун.
екс-слідчий Павленко

Він додав, що є підстави сумніватися в об’єктивному і неупередженому розгляді справи даним складом суду. В колегію входять Олена Павленко, Юрій Зубець і Павло Отвіновський.

«В нас немає ніяких претензій до суду. Це не вина суду. Це якась незрозуміла провокація з цим інтерв’ю… Але самі обставини говорять, що суд поставлений в умови», - сказав адвокат. Як відомо, у сюжеті є коментарі прокурора Бориса Василенкова і обвинуваченого Олексія Павленка. 

Суд також переглянув запис програми.

Цікаво, що адвокат іншого обвинуваченого Олексія Боженка Сергій Борух відвід не підтримав і назвав заяву необгрунтованою і такою, що має на меті затягнути судовий процес. Однак його підзахисний Боженок сказав, що хоче, щоб заяву про відвід розглянули.

Прокурор проти відводу суддів заперечив.

«Особиста оцінка захисником заяв, які зробив кореспондент ... не має відношення до такої категорії як особиста зацікавленість будь-якого судді… Ми почули припущення… що хтось з кимсь домовився. При цьому ніякої конкретики немає… Це, можливо, припущення з метою зібрання рейтингу перегляду передачі або журналістський хід… Я не вважаю, що це тиск на суд», - сказав прокурор.

Після виходу із нарадчої судді повідомили, що відвід не задовольнили. Наступне засідання у справі призначено на початок травня. При цьому судді уточнили, що на кожного з них припадає в середньому 200 кримінальних справ.

Як відомо, екс-слідчий прокуратури Київської області Олексій Павленко розслідував справу проти Миколи Ільніцького, якого обвинувачують у тому, що він вимагав гроші в колишнього судді Голосіївського суду, видаючи себе за співробітника адміністрації президента.

За версією слідства, Павленко разом із адвокатом Боженком нібито запропонували Ільніцькому вплинути на прокурора, щоб він у суді змінив кваліфікацію обвинувачення з шахрайства в особливо великих розмірах (ч.4 ст.190 КК) на зловживання впливом (ст. 369-2 КК). За статтею шахрайство йому загрожувало до 12 років позбавлення волі, а за зловживання впливом – від 2 до 5.

За такі послуги слідчий і адвокат начебто хотіли отримати $50 тис. Але дочка вже раніше судимого Ільніцького звернулася в Національне антикорупційне бюро. Боженка затримали після передачі грошей. Тепер за зловживання впливом (ст. 369-2 КК) судять Павленка та Боженка.

22 січня прокурор зачитав обвинувальний акт. Наразі суд ще не визначив обсяг дослідження доказів у справі. Павленко і Боженок від показань в суді відмовились. Причетності інших службових осіб прокуратури Київської області НАБУ поки що не встановило.

Справу Ільніцького за звинуваченням у шахрайстві слухає цей же Подільський суд.

Судді Отвіновський і Зубець входять у колегії по обох справах.

Більше про цю історію – ДІЛОК ІЗ ВУЛИЦІ БАНКОВОЇ